WordPress 3.1.2 jest już dostępny od 26 kwietnia 2011 roku. Jest to aktualizacja zabezpieczeń dla wszystkich poprzednich wersji WordPress’a. Niniejsza poprawka dotyczy luki, która pozwoliły użytkownikom z uprawnieniami „Contributor” nieprawidłowo publikować posty. Kwestia ta została odkryta przez członków zespołu bezpieczeństwa WordPress’a: Andrew Nacin i Benjamin Balter.

Jak zaktualizować bloga na CMS WordPress.

Zalecam wykonanie aktualizacji do wersji 3.1.2 szybko, zwłaszcza jeśli pozwalasz użytkownikom na zarejestrowanie się jako autorom, lub jeśli masz zarejestrowanych niezaufanych użytkowników. To wydanie CMS WordPress poprawia także kilka błędów, których nie uwzględniono w wersji 3.1.1.

Pobierz wersję CMS WordPress 3.1.2 z oficjalnej strony http://wordpress.org/download/i wykonaj aktualizacje ręcznie lub też aktualizuj bloga automatycznie z menu panelu administracyjnego → Kokpit → Aktualizacje.

Pamiętaj, by wybrać polską wersję językową CMS WordPress, gdyż tylko wtedy będziesz mieć dalej bloga po polsku.
Aktualizacja bloga opartego na WordPress’ie jest bezproblemowa Jeśli pojawią sie jakieś problemy to znaczy, że wtyczki, używane na Twoim blogu nie działają z nową wersją CMS WordPress. Co wtedy? Skorzystaj ze wskazówek na stronie:

Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wejść na tę stronę.

Obejrzyj film na YouTube.com o tym jak aktulizować blog WordPress

Zapraszam do prenumerowanie 101 porad WordPress.